Uzun zamandır yazmak istediğim bu yazı için sonunda fırsat bulabildim. Aktif olarak hepimiz web ve mobil uygulamaları kullanıyoruz. Herkes popüler olan uygulamaları biliyor ancak henüz popüler olmayan ancak hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırabilecek uygulamalar da var. Ben bu yazıda sadece en çok beğendiğim altı tanesinden bahsedeceğim.

NOW I KNOW

Now I know

Bu uygulama hem tek sayfalık bir web sitesi hemde takipte kaldığınız takdirde günlük olarak ilginç bir konu hakkında yaklaşık bir paragraflık bir yazı gönderiyor. Bilgiler ilginç olduğu gibi merak da uyandırıyor. Metroda, otobüste veya herhangi bir boşluğunuzda kafa dağıtmak istediğiniz kısa aralarda okuyup aynı zamanda kendinizi geliştirebileceğiniz güzel bir uygulama.

http://nowiknow.com

UNPLUGTHETV

unplugtheTV

Bu uygulama sizi televizyonda ve sosyal medyada çoğunlukla geçirdiğiniz tekrar eden vakitleri daha iyi değerlendirmenizi sağlayacak bir uygulama. Tek bir web sayfası üzerinde YOUTUBE üzerinden karışık ve ilginç konular hakkında belgesel veya bilgi verici videolar seçiyor ve rastgele sizlere gösteriyor. İsterseniz direkt izleyebiliyorsunuz, isterseniz de bir sonraki videoya rastgele geçebiliyorsunuz. 5-20 dakika arası videoları karşınıza getiren bu web sitesi oldukça faydalı.

http://unplugthetv.com

MEMRISE

Memrise

En temel tanımıyla MEMRISE, bir uzaktan eğitim platformu olarak değerlendirilebilir. Ancak çok karışık, kapsamlı ve ücret isteyen diğer platformların yanında çok daha kullanımı kolay ve ücretsiz bir platform. Her alandan kendinize uygun eğitim bulurken, özellikle dil eğitimleri ile ilgili faydalanabilirsiniz.

https://memrise.com

ATLASSIAN

Atlassian

Atlassian benzer konseptlerde çok farklı ihtiyaçlara cevap verebilen hem ücretsiz hem de ücretli paketleri bulunan bir proje yönetim aracıdır. Hem mobil hem web desteği ile oldukça sade ve şık bir tasarıma sahipken özellikleri de oldukça kapsamlı. Kendi içerisinde online-chat uygulaması ile proje içi dosya alışverişi ve referans dokümanlarını paylaşmaksa oldukça kolay.

https://atlassian.com

ASANA

Asana

Asana uygulaması da bir proje yönetim aracıdır. Dünyada en büyük teknoloji firmalarının dahi kullandığı ve kullanıcı dostu arayüzüyle hem ücretsiz hem ücretli paketleri bulunmaktadır. Özellikle küçük-orta ölçekli projelerde gerçek zamanlı olarak kullanılabilecek bir uygulama.

https://asana.com/

TRELLO

Trello

Trello, mobil ve web tabanlı ücretsiz projetimi uygulamaları arasında en kullanışlı olanlardan bir tanesi. Ücretli paketleri ve özellikleri de mevcut. Daha küçük 5-10 kişilik ekiplerin iş verimini arttırmak için hızlı ve pratik olarak kullanılabilecek bir uygulama. Birçok sosyal medya uygulamasıyla entegre çalışabilmesi de güzel bir özellik ama tabiki bu tarz özellikleri ücretli paketlerinde yer almaktadır.

https://trello.com